• BiPAP

Dla pacjentów cierpiących na obturacyjny bezdech senny niezwykle ważnym jest posiadanie urządzenia, na którym będą mogli polegać i które pomoże odzyskać im utracony sen, komfort i nową jakość życia. Aparaty BiPAP renomowanej firmy Philips Respironics wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom oferując aparaty na bezdech senny BiPAP A30, DreamStation AVAPS oraz DreamStation S/T.

Jak wygląda terapia przy użyciu aparatu BiPAP? Urządzenie, podobnie jak aparat CPAP, wtłacza przez maskę CPAP (donosową, nosową lub ustno-nosową) do płuc, powietrze pod niewielkim, ściśle ustalonym ciśnieniem, co zapobiega zapadaniu się gardła i powstawaniu bezdechu. Aparat BiPAP dodatkowo odróżnia fazę wdechu i wydechu, zmieniając odpowiednio ciśnienie wydechowe na niższe, co znacznie zwiększa komfortu snu.

Urządzenia wyróżniają się szerokimi możliwościami dostosowania do potrzeb danego pacjenta, oraz nowoczesnymi technologiami, zapewniającymi długotrwałe działanie bez ryzyka awarii. Dodatkowymi atutami urządzenia są między innymi cicha praca, niewielkie rozmiary oraz prosty w obsłudze panel. Aparaty BiPAP umożliwiają zapis danych, przy wykorzystywaniu zdalnego sterowania komputerowego. Dzięki temu każda wentylacja może wiązać się z zapamiętaniem poszczególnych parametrów, co pomoże lekarzowi w dalszym prowadzeniu terapii.

Maski do wentylacji, przeznaczone do stosowania z aparatami na bezdech senny, znajdują się w zakładce maski cpap.