Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • Bandaż kohezyjny 5cm x 4,5m różowy w serca

Symbol: YCB-545-PH
Kolor
różowy w serca
Rozmiar
Produkt dostępny na zamówienie
2.82
Wpisz swój e-mail
Czas wysyłki 24 godziny
Cena przesyłki 16
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty 0
InPost Paczkomat 24/7 16
Kurier FedEx 17
Poczta Kurier 48 - odbiór w punkcie 17
Kurier FedEx za pobraniem 19
InPost Paczkomat 24/7 - pobranie 19
Poczta Kurier 48 - odbiór w punkcie + pobranie 26.8
Dostępność 0
Zostaw telefon

Bandaż kohezyjny yellowBAND - 5 cm x 4,5 m w kolorze różowym w serca

Bandaż wykonany jest z włókniny, co oznacza, że nie jest tkany, tylko stworzony bezpośrednio z włókien przez ich sklejanie, spilśnianie, igłowanie lub przeszywanie. Włóknina jest pokryta substancją kohezyjną (poliizoprenem), która sprawia, że opaska przyczepia się sama do siebie. Dzięki zastosowaniu syntetycznego kauczuku yellowBAND mogą być stosowane również przez osoby uczulone na lateks!

Dzięki zastosowaniu włókniny opaska kohezyjna jest lżejsza niż tradycyjny bandaż elastyczny, co ma mniejsze znaczenie w domowej apteczce, ale pakując niezbędne wyposażenie na wycieczkę w góry, staje się bardzo istotne. Korzystając z bandaża wykonanego z włókniny nie trzeba mieć przy sobie nożyczek, opaska może być rozrywana na kawałki potrzebnej długości w rękach. Włóknina przepuszcza powietrze, więc skóra w miejscu zastosowania bandaża cały czas ma odpowiednią wentylację.

Właściwości:

  • Jednowarstwowa, włókninowa opaska
  • Bandaż kohezyjny – przyczepia się sam do siebie (nie ma potrzeby stosowania zapinek), nie przyczepia się do skóry, włosów itp.
  • Mniejsze odcinki można oderwać rękami, nie ma potrzeby stosowania w tym celu nożyczek
  • Opakowany w folię zabezpieczającą przed zabrudzeniem, odwinięciem i zawilgoceniem
  • Bandaż yellowBAND przepuszcza powietrze zapewniając skórze odpowiednią wentylację
  • Odporność na wodę i pot sprawia, że nawet w niekorzystnych warunkach bandaż nie traci swoich właściwości kohezyjnych
  • Nie zawiera lateksu

Zastosowanie:

  • Mocowanie opatrunku, zwłaszcza w miejscach, w których tradycyjny bandaż mógłby się zsuwać
  • Mocowanie szyn unieruchamiających
  • Tworzenie opatrunku kompresyjnego
  • Zmniejszanie zakresu ruchu w stawie po urazie 

image

PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Bjeska sp. z o. o. sp. k.

Najczęstsze problemy i pytania związane z użytkowaniem maski CPAP

Wymiana maski

Dobrze dopasowana i funkcjonująca maska jest kluczem do efektywnej terapii. Jeśli podczas korzystania maski zauważysz, że zaczęła ona gorzej przylegać do twarzy, jakoś uszczelnienia uległa pogorszeniu lub, że na masce pojawiły się pęknięcia albo rozdarcia, to znak, że maskę należy wymienić.

Nieszczelność maski

W przypadku zaobserwowania nieszczelności maski należy sprawdzić wszystkie połączenia. Najpierw należy sprawdzić ustawienie podpory czołowej oraz elementu regulacyjnego, jeśli to nie przyniesie rezultatu należy dopasować ponownie paski uprzęży. Należy pamiętać, że występowanie niektórych nieszczelności jest zjawiskiem jak najbardziej naturalnym, a zbyt mocne dopasowanie maski do twarzy może powodować fałdowanie się materiału maski i pojawienie się źródeł nieszczelności oraz dyskomfortu związanego ze zbyt mocnym przyleganiem do skóry.

Podrażnienia i odciśnięcia na skórze twarzy

Kiedy maska jest zbyt mocno przylega do twarzy, mogą pojawić się niekomfortowe odciśnięcia oraz podrażnienia. W takim wypadku należy sprawdzić ponownie ustawienia regulacji podpory czołowej (jeśli maska takową posiada) lub elementu regulacyjnego.  Odciśnięcia i podrażnienia mogą się pojawiać się również kiedy rozmiar maski nie został właściwie dobrany. W niektórych przypadkach może się okazać, że dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie terapii z wykorzystaniem maski ustno nosowej lub pełnotwarzowej.

Podrażnione, suche oczy

Jeśli podczas terapii masz uczucie, że Twoje oczy są suche, spuchnięte i bolą może to oznaczać, że powietrze wydostające się z maski ucieka wprost na nie, stąd poczucie dyskomfortu. Najlepiej spróbować zmienić położenie maski odciągając ją delikatnie od twarzy i poprawić jej umiejscowienia.

Przyczyną podrażnień może być również zbyt mocne dopasowanie i nadmierny nacisk na twarz, które może powodować fałdowanie się elementów maski, powodując nieszczelności i przepływ powietrza wprost na oczy- w takim wypadku warto ponownie sprawdzić dopasowanie pasków uprzęży i w razie konieczności ponownie je dostosować.

Wysuszone śluzówki gardła i nosa, niedrożny nos

Początkowo, rozpoczęciu terapii z wykorzystaniem maski CPAP mogą towarzyszyć objawy takie jak wysuszenie śluzówki gardła i nosa oraz niedrożny nos, które zmniejszają się po czasie. Polecamy skonsultować się z lekarzem w celu możliwości skorzystania z nawilżacza powietrza lub z aerozolu do nosa.

Suchość w ustach

Uczucie suchości w ustach często pojawia się kiedy śpimy z otwartymi ustami. Zastosowanie paska podbródkowego może pomóc w przespaniu nocy z zamkniętymi ustami i tym samym zmniejszyć dyskomfort z tym związany. Jeśli pasek podbródkowy nie pomoże warto zastanowić się nad zmianą modelu maski na ustno-nosową lub pełnotwarzową lub po konsultacji z lekarzem zastosować podgrzewany nawilżacz powietrza.

Poczucie klaustrofobii

Szczególnie przy rozpoczęciu terapii i korzystaniu z maski u niektórych osób może pojawić się poczucie klaustrofobii. W celu przyzwyczajenia się do maski, spróbuj założyć ją w ciągu dnia podczas wykonywania codziennych czynności. Jeśli uczucie klaustrofobii utrzymuje się nadal, skonsultuj się z lekarzem aby dobrać inny, odpowiedni dla Ciebie typ maski.

Czyszczenie maski

Codzienne czyszczenie maski jest bardzo ważne dla utrzymania jej we właściwym stanie. Przed umyciem należy odłączyć maskę i poduszki nosowe od uprzęży. Następnie maskę należy umyć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła, wypłukać i pozostawić na powietrzu do całkowitego wyschnięcia. Należy unikać mydeł z dodatkiem kremu i substancji odżywczych. Do czyszczenia nie wolno stosować wybielacza, alkoholu lub innych środków zawierających alkohol, gdyż może to doprowadzić do zniszczenia i przedwczesnego zużycia maski.

Czyszczenie uprzęży

Uprząż należy czyścić do tydzień lub kiedy ulegnie zabrudzeniu. Można ją prać ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Po umyciu uprzęży należy ją wysuszyć na płasko bądź wieszając na lince na pranie. Uprzęży nie należy suszyć w suszarce.

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie