• Filtr DreamStation wielorazowy

Symbol: 1122446

Filtr wielokrotnego użytku przeznaczony do filtracji kurzu oraz pyłków. Filtr jest kompatybilny z aparatami BiPAP DreamStation AVAPS oraz DreamStation S/T.

24.90
szt. Do przechowalni
Dostępność 5 dni
Cena dostawy 20
Odbiór osobisty 0
UPS 20
Dostępność Towar dostępny na zamówienie

Prawidłowe działanie aparatów BiPAP DreamStation AVAPS oraz DreamStation S/T wymaga stosowania czystych, suchych filtrów. Aby zwiększyć skuteczność filtrowania powietrza zaleca się równoczesne stosowanie filtrów wielokrotnego i jednokrotnego użytku. Urządzenie do 30 dni wyświetla komunikat przypominający o konieczności sprawdzenia stanu filtrów i o ich ewentualnym wymienieniu.

Filtr wielokrotnego użytku przeznaczony jest do filtracji kurzu oraz pyłków. Czas użytkowania filtra wynosi 6 miesięcy, i po tym okresie należy go wymienić, natomiast podczas tego okresu korzystania z filtra należy regularnie, co dwa tygodnie go czyścić.

Jak wymienić i czyścić filtr?

Aby wyczyścić bądź wymienić filtr należy zakończyć terapię, odłączyć urządzenie od źródła zasilania, a następnie podnieść pokrywę filtra znajdującą się z boku urządzenia i obrócić ją w położenie otwarte. Należy wyjąć filtry i ocenić ich stan- zabrudzone lub uszkodzone ultradokładne filtry jednokrotnego użytku należy wyrzucić i wymienić na nowy, ponieważ nie nadają się one do czyszczenia i ponownego korzystania. Uszkodzone, rozdarte filtry wielokrotnego użytku również należy wymienić, jednak jeśli jest on tylko zabrudzony, można go wyczyścić i użyć ponownie. W celu umycia filtra wielokrotnego użytku należy umieścić filtr dolną częścią do góry, tak aby biały wkład znajdował się pod strumieniem ciepłej wody. Po wyczyszczeniu filtra z wszelkich zanieczyszczeń, należy nim delikatnie potrząsnąć, aby pozbyć się nadmiaru wody, a następnie pozostawić na powietrzu do czasu całkowitego wysuszenia. Aby ponownie zamontować filtry, należy umieścić filtr wielorazowego użytku nad opcjonalnym ultradokładnym filtrem jednorazowym i złączyć oba segmenty zatrzaskami. Gotowy moduł powinien zostać umieszczony z boku aparatu, a pokrywa filtrów po zakończonej wymianie powinna zostać przestawiona w położenie zamknięte. Po wykonaniu wszystkich czynności aparat można ponownie podłączyć do prądu i kontynuować terapię.