Chat with us, powered by LiveChat
  • Kategorie
  • DreamStation BiPAP AVAPS 30

Symbol: EUX1130S15
13500.00
SZT. Do przechowalni
Czas wysyłki 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Kurier FedEx 0
Odbiór osobisty 0
Dostępność Mało
Zostaw telefon

DreamStation AVAPS 30

W naszym sklepie internetowym oddychasz.pl zaopatrzyć można się między innymi w innowacyjne urządzenie do nieinwazyjnego wspomagania wentylacji DreamStation AVAPS 30. Gwarantuje ono w pełni komfortową, a co najważniejsze, skuteczną terapię pacjentom z przewlekłą niewydolnością oddechową. To model elegancki, nowoczesny, o kompaktowych wymiarach. Sprawia to, że umieścić można go na przykład na szafce nocnej. Nie sprawia żadnych trudności w codziennym użytkowaniu, jest niezwykle łatwy w obsłudze. Do zalet tego urządzenia zaliczyć można równie codzienną informację zwrotną o postępach terapii, co pozwala monitorować efekty, łatwe w nawigacji menu, czytelny i wyraźny wyświetlacz, który może być obsługiwany w pozycji zarówno siedzącej, jak i leżącej oraz zintegrowany moduł Bluetooth.

Efektywne i proste w obsłudze urządzenie DreamStation AVAPS 30

Co jeszcze warto wiedzieć na temat modelu DreamStation AVAPS 30? Gwarantuje on w pełni skuteczne działanie terapeutyczne. Urządzenie to jest wyposażone w funkcję wentylacji hybrydowej AVAPS, która zapewnia średnią objętość przy wykorzystaniu wspomagania ciśnieniowego. Jej skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych. Jak już zostało wspomniane, urządzenie to ma niewielkie wymiary, jest lekkie, ciche oraz niezwykle wydajne. Na uwagę zasługuje tutaj także w pełni intuicyjny interfejs, z którego obsługą poradzą sobie osoby w każdym wieku. W znaczącym stopniu ułatwia on dostęp do poszczególnych ustawień wentylacji. DreamStation AVAPS 30 może zostać dodatkowo wyposażone w opcjonalny nawilżacz.

image

Komfortowy, innowacyjny DreamStation AVAPS 30

W celu zmniejszenia ilości skraplającej się pary wodnej, urządzenie Dream Station AVAPS 30 monitoruje wilgotność, temperaturę oraz przepływ powietrza w pomieszczeniu. Pozwala to ustalić parametry niezbędne do utrzymania wybranego przez pacjenta poziomu wilgotności. Unikalna konstrukcja pojemnika na wodę oraz technologia Dry Box do minimum ograniczają ryzyko przedostania się wody do wnętrza urządzenia. Nie istnieje więc żadne ryzyko zalania urządzenia bądź jego uszkodzenia właśnie poprzez negatywny wpływ wilgoci. Cyfrowy system Auto-Trak synchronizuje wentylację z naturalnym oddechem osoby chorej, kompensując równocześnie przecieki powietrza. DreamStation AVAPS 30 wyposażony jest również w bardzo przydatną funkcję o nazwie Automated Airway Management - Automatyczne utrzymywanie drożności dróg oddechowych - w każdym z trybów wentylacji. Model ten pozwala też na ocenę przebiegu terapii. Wszystkie dane niezbędne do oceny wentylacji znajdują się na umieszczonej we wnętrzu Dream Station AVAPS 30 karcie SD. Istnieje tu możliwość monitorowania ich przy pomocy dedykowanego oprogramowania zarządzającego danymi zebranymi w czasie trwania terapii. Klientom naszego sklepu internetowego proponujemy również m.in. wysokiej jakości respiratory.

image

 

image

PODMIOT PROWADZĄCY REKLAMĘ: Bjeska sp. z o. o. sp. k.

 



  • Tryb wentylacji DreamStation AVAPS

CPAP

Stałe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych

S

Wentylacja spontaniczna

S/T

Wentylacja spontaniczna synchronizowana

T

Wentylacja synchronizowana

PC

Wentylacja w trybie kontroli ciśnienia

AVAPS Automatyczne dostosowanie wentylacji do stanu pacjenta i postępu choroby
  • Wymiary

Wymiary

15,7 x 19,3 x 8,4 cm

Masa (z zasilaczem)

1,28 kg

  • Dokładność kontroli

Ciśnienie wentylacyjne 

od 4 do 30 cm H2O przyrost co 0,5 H2+ AVAPS 

Częstość oddechów

od 0 do 30 BPM

Czas wdechu

od 0,5 do 3 sekund

Czas narastania

od 0,1 do 0,6 sekund

  • Mierzone parametry

Szacowana szybkość ucieczki powietrza

od 0 do 200 LPM

Wydechowa objętość oddechowa

od 0 do 2000 ml

Częstość oddechów

od 0 do 60 BPM

Minutowa wentylacja wydechowa

od 0 do 99 LPM

  • Klasyfikacja


IEC 60601-1


Rodzaj ochrony przed porażeniem prądem

Sprzęt klasy II

Tryb działania

Ciągły

Pobór prądu przemiennego

100-240 V AV, 50/60 HZ, 2,0-1,0 A

Pobór prądu stałego

12 V DC, 6,67 A

Czym jest bezdech senny?

Zespół obturacyjnego bezdechu sennego to zaburzenie polegające na pojawianiu się okresowych przerw w oddychaniu podczas snu. Do bezdechu sennego dochodzi wówczas, gdy drogi oddechowe przestają być drożne - może to nastąpić na skutek spadku napięcia mięśni podniebienia, języczka, języka oraz tylniej ściany gardła, nadmiaru tkanki w tylnej części dróg oddechowych czy przez przerost migdałków. W zależności od stopnia upośledzenia napięcia mięśni dochodzi do zmniejszenia prześwitu gardła lub do jego całkowitego zamknięcia, co skutkuje czasowym brakiem przepływu powietrza i niedotlenieniem organizmu. Następuje stan, w którym mózg chorego przechodzi w stan czuwania, ale on sam nie jest świadomy przebudzenia.

 


imageCzynniki ryzyka wystąpienia przewlekłego bezdechu sennego

Czynnikami, które zwiększają ryzyko pojawienia się bezdechu sennego są między innymi krótka szeroka szyja, długie miękkie podniebienie, powiększone migdałki, długi języczek, polipy nosa, skrzywienie przegrody nosowej czy nieprawidłowości anatomiczne w budowie twarzoczaszki, takie jak mała i cofnięta żuchwa. Wystąpieniu bezdechu sprzyja również otyłość, kiedy to tkanka tłuszczowa odkłada się na szyi powodując ucisk gardła, oraz palenie tytoniu i stosowanie innych używek.

Objawy bezdechu sennego

Objawy bezdechu sennego obserwowane nocą to przede wszystkim głośne i nieregularne chrapania połączone z wielokrotną obserwacją bezdechu przez osoby trzecie. Chory śpi snem niespokojnym, przerywanym nagłymi przebudzeniami, którym może towarzyszyć uczucie braku tchu. Osoba dotknięta obturacyjnym bezdechem sennym może często budzić się w nocy aby oddać mocz, mogą również wystąpić zimne poty w obrębie górnej części ciała i lęk towarzyszący zasypianiu.

Objawy jakie chory może zaobserwować w ciągu dnia to nadmierna senność i brak wypoczynku mimo dużej ilości snu. Po przebudzeniu występuje suchość śluzówek jamy ustnej, bóle głowy oraz zmęczenie, które towarzyszy chorej osobie przez resztę dnia. Chory może mieć objawy depresji jest rozdrażniony, ma problemy z koncentracją, skupieniem uwagi oraz koncentracją, co wpływa na konflikty rodzinne oraz problemy w pracy.

Skutki nieleczonego bezdechu sennego

Bezdech senny może prowadzić do schorzeń niebezpiecznych dla zdrowia i życia takich jak udar, zawał serca, nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia rytmu serca. Osoby z nieleczonym obturacyjnym bezdechem sennym stanowią również zagrożenie dla innych, ponieważ ryzyko doprowadzenia do groźnych wypadków komunikacyjnych (w tym zderzeń czołowych), spowodowanych zaśnięciem za kierownicą, wzrasta kilkukrotnie. Z tego powodu osoby nieleczące bezdechu sennego nie powinny prowadzić pojazdów mechanicznych.

Leczenie bezdechu sennego

U osób otyłych bardzo duże znaczenie ma zmiana nawyków oraz utrata wagi - utrata kilkunastu, a nawet kilku kilogramów przyniesie zauważalną różnice. W przypadku łagodnych objawów bezdechu sennego ważna jest regularna pora snu oraz przybranie korzystnej pozycji podczas zasypiania. Należy zrezygnować z leków nasennych, które obniżają napięcie mięśni i mogą powodować nasilenie się objawów bezdechu sennego. Korzystnie wpłynie też unikanie alkoholu oraz papierosów.

Do leczenia wykorzystuje się też aparaty do bezdechu sennego - BiPAP i CPAP. Ich działanie polega na wtłaczaniu przez maskę CPAP (donosową, nosową lub ustno-nosową) powietrza pod ściśle ustalonym niewielkim ciśnieniem, co zapobiega zapadaniu się gardła. Aprat BiPAP dodatkowo rozróżnia fazę wdechu od wydechu i dostosowuje ciśnienie (ciśnienie wydechowe jest mniejsze), co zwiększa komfort spania.

W przypadkach, kiedy do blokady swobodnego powietrza przez gardło dochodzi na skutek np. powiększonych migdałków czy skrzywionej przegrody nosowej, stosuje się zabiegi laryngologiczne w celu ich usunięcia, a w przypadku niewłaściwej budowy anatomicznej twarzoczaszki także aparaty i protezy dentystyczne.  

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie